Banka İşlemleriBankalar

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri, Açılış ve Kapanış Saatleri

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 güncel banka açılış ve kapanış saatlerini inceleyebilir, öğle arası saatlerini görebilirsiniz

Ziraat Bankası çalışma saatleri nedir? Bankaların çalışma saatleri, günlük bankacılık işlemlerini yerine getirebilmek, havale ve eft gibi işlemleri yapabilmek adına çok önemli. İnternet bankacılığını kullanarak havale ve eft gibi işlemler yapılabiliyor olsa da yine de pek çok kişi günümüzde dahi bankacılık işlemlerini şubeler vasıtasıyla gerçekleştiriyor bu nedenle bankaların hangi saatlerde açıldığı ve kapandığı çok önemli.

Ziraat Bankası Açılış Saati

Ziraat Bankası şubeleri, sabah 09.00 saatinde açılmaktadır. Eğer şube kanalı vasıtasıyla işlem gerçekleştirecekseniz, bu saatlerde banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Sabah 09.00’de banka şubeleri açılıyor olsa da yine de pek çok işlemi (fatura ödeme, eft, havale) gibi günlük bankacılık işlemlerini ATM noktalarından ve internet bankacılığından halledebiliyorsunuz, bu açıdan bir banka şubesine gitmek zorunda olmadığınızı lütfen unutmayınız.

Ziraat Bankası Hangi Saate Öğle Tatili Veriyor

Biliyorsunuz ki bankaların hepsi mesai saatleri içerisinde bir saat kadar öğle molası veriyor ve bu saatlerde banka şubeleri kapalı oluyor. Eğer bu saatler dahilinde işlem yapmak istiyorsanız, mutlaka banka şubelerinin öğle tatilinin bitiş saatini beklemeniz gerekiyor. Ziraat Bankası şubeleri sabah saat 09.00’da açılırken, 12.30’de öğle tatiline giriyor ve şubeler bir saat kadar kapalı vaziyette oluyor. Sonrasında öğlen 13.30’de öğle tatili bitiyor ve şubeler yeniden açılıyor. Eğer sizlerde öğle tatili saatlerini merak ediyorsanız, 12.30-13.30 arası olduğunu mutlaka unutmayınız.  Bu saatlerde şubeler kapalı olduğundan, öğle tatilinin bitiş saati 13.30’dan sonra şubelere geliniz.

Ziraat Bankası Kapanış Saati

Ziraat Bankası çalışma saatleri sabah 09.00’da başlıyor ve 12.30’da öğle molasına gidiliyor. 13.30’da öğle molası bitiyor ve şubeler 13.30’dan akşam 17.00’ye kadar açık oluyor. Yani anlayacağınız Ziraat Bankası şubeleri akşam saat 17.00’de kapanmış oluyor. Eğer bankada yapmanız gereken bir işlem olacaksa mutlaka akşam 16.30’da banka şubesinde olunuz aksi takdirde şube kapanacağı için işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Sabah saat 09 ile 17 arası istediğiniz gibi bankacılık işlemlerinizi, Ziraat Bankası şubeleri kanalıyla kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 

İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası şubelerinde yapmak istediğiniz işlemlerin neredeyse hepsini internet bankacılığından halledebilirsiniz. Eğer bir internet bankacılığı hesabınız yoksa, tek yapmanız gereken Ziraat Bankası şubelerine gitmek ve internet bankacılığı başvurusunda bulunmak olacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde internet bankacılığı hesabınızı oluşturabilir ve şubeden gerçekleştirdiğiniz para transferi ve fatura ödeme gibi işlemleri internet bankacılığı kanalı ile hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu