Kredi Notu

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Kötü kredili bir kredi kartı almak kolay olmayabilir, ancak bunu yapmak için gösterdiğiniz çaba sonunda buna değecektir. Sonuçta iyi kredi, bir ev satın alabilmenin veya bir arabayı finanse etmenin anahtarıdır. Krediniz “çok iyi” veya “mükemmel” seviyeye yükseldiğinde (genellikle 740+ FICO puanı), en iyi faiz oranları ve koşulları olan kredilere hak kazanırsınız.

Peki, kredisiz kredi kartını nasıl alırsın? Kendinizi henüz kanıtlamadığınızda veya geçmişte kredi ile mücadele ettiyseniz, onaylanması zaman ve azim alır, ancak kimsenin size bir şans vermeyeceği zaman kendinizi kanıtlamak zordur.

Yine de, olabilir , öncelikle kredinizi sabitleme vakit geçirmek çekinmiyorsanız kötü kredi ile kredi kartı almak. İşte size atmanız gereken en önemli adımlar.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Adım 1: İşlerin gerçekte ne kadar kötü olduğunu öğrenin

Krediniz çok kötü olabilir veya sadece olduğunu varsayabilirsiniz. Her iki durumda da, kesin olarak öğrenmeniz gerekir. İşletme sahiplerinin ücretsiz güçlü işletme kredisi oluşturmalarına ve izlemelerine yardımcı olan bir şirket olan Nav’un ​​eğitim direktörü Gerri Detweiler, birinci adımın kredi puanınızı kontrol ettiğini söylüyor – yalnızca herhangi bir kredi puanını değil.

Özellikle, Detweiler, FICO 8 puanınızı kontrol etmek için çaba göstermeniz gerektiğini söylüyor – kredi verenlerin kullandığı birçok kredi puanı türünden biri. Tipik olarak, bu kart verenlerin, insanları bir kredi kartı için onaylamadan önce kontrol ettiği tek kişi olduğunu söylüyor.

FICO 8 puanınızı görmek “çok önemli değil, ama kart verenlerin gerçekte kullandıkları bu puanlama sistemini kullanarak nerede kaldığınızı görmek için yardımcı oluyor” diyor. Diğer bir seçenek ise, bankanız üzerinden sunulan ücretsiz bir kredi puanını kontrol etmek (varsa) veya kredi puanınızın bir tahminini görmek için Credit Susam veya Credit Karma gibi bir hizmetle ücretsiz bir hesap açmaktır .

Adım 2: Diğer kredi faktörlerini göz önünde bulundurun

Kredi puanınıza ek olarak, Detweiler kart verenlerin açık bir iflasınızın olmadığından emin olmak istediklerini söylüyor. “Açık bir vergi haciz varsa, bu aynı zamanda diskalifiye edici olabilir” diyor. Her iki durumda da, dikiz aynasındaki durum yeterince uzaklaşıncaya kadar bir kredi kartı mümkün olmayabilir.

Detweiler’e göre, reddedilmenizin diğer bir yaygın nedeni , yayıncıların son altı ay içinde altıdan fazla soruşturma görmek istememesidir. Bir sürü kart için başvuruyorsanız, mevcut tüm sorularınız altı aydan daha eski olana kadar tekrar başvurmak için bekleyin.

Ayrıca, çoğu kart veren kredi kullandırmayı kredi kullanım oranını yüzde 60’ın üzerinde görmek istemiyor – zaten en az bir kredi kartına sahip olmayı tercih ediyorlar.

Detweiler, “Çoğu düzenleyici, diğer kredi kartlarında, yani bir Catch-22 olan en az 500 ABD Doları veya 1.000 ABD Doları kredi limitine sahip olduğunuzu görmek istiyor” diyor. Zaten yüksek kredi kartı bakiyeniz varsa, borcunuzun bir kısmını geri ödemeniz davanıza yardımcı olacaktır.

Adım 3: Güvenli kredi kartlarına yakından bakın

Eğer kredi kontrol ve güvenli olmayan bir kredi kartı onay almak edemez biliyorum, bir elde düşünmelisiniz güvenli kredi kartı . Fark ne? Teminatsız kredi kartlarının teminatsız bir kredi limitini uzatması durumunda, teminatlı kredi kartları peşin olarak bir nakit depozito yatırmanızı gerektirir.

Bu ideal olmayabilir, ancak güvenli kartlar kredi hareketlerinizi üç kredi raporlama kurumuna bildirir. Sonuçta, istediğin bu. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, yıllık ücret, devam eden ücretler ve diğer avantajlar olmayan bir seçenek bulmak için güvenli kartları karşılaştırdığınızdan emin olun.

Adım 4: Kredi onarım seçeneklerine bakın

Detweiler, güvenli bir kredi kartı alsanız da almasanız da, krediniz üzerinde başka şekillerde çalışabileceğinizi söylüyor. “Kredi raporunuzda neyin doğru ya da tamam olmadığını anlamaya çalışmaktan emin değilseniz, o zaman bir ajansla yapılan ucuz bir kredi onarımına bakabilirsiniz” diyor.

Bir kez daha, bu ödevini yapmak isteyeceğin bir alan. Saygın, iyi dereceleri olan ve çok düşük maliyetli bir kredi onarım şirketi arayın. Ayrıca, iyi baskıyı okuyun ve neye bulaştığınızı bilmeniz için sorular sorun. Dışarıda birçokları olduğu gibi , kredi onarımı dolandırıcılıklarındanhaberdar olun .

Adım 5: Yetkili kullanıcı olarak eklensin

Kötü kredili bir kredi kartı almanın gerçekten iyi bir yolu da, iyi tanıdığınız biri tarafından mükemmel bir ödeme geçmişi ve düşük borcu olan bir kişi tarafından yetkili kullanıcı olarak eklenmektir . Detweiler, “Belki bir akrabası, bir arkadaşı ya da bir eş,” diyor.

Bu, kendi kartınızı almakla aynı değildir, ancak birincil kullanıcının ödemeleri de kredi geçmişinizde rapor edileceğinden kredinizi geliştirmeye yardımcı olabilir.

Birincil kullanıcı endişeleniyorsa, kartı kullanmakta sorun yaşarsınız, ayrıca yetkili bir kullanıcı olarak eklenebilir, ancak kartı asla kullanmaz veya elinizde bulundurmazsınız. Avantaj, ana kart sahibinin kartını kullanmaya ve ödeme yapmaya devam edeceğinden hala devam etmektedir.

Detweiler, “çoğu banka bunu artık yapmıyor” olmasına rağmen, bir kredi kartı için ortak imzalayan almanın da mümkün olabileceğini söyledi. Bir kredi kartının birlikte imzalanması, her iki tarafın müştereken tek bir borçlandırılmasından dolayı müştereken sorumlu olduğu için, krediyle ilgili yardıma ihtiyacı olan kişi için riskli olarak görülebilir. Diğer taraftan, yetkili kullanıcılar borcun geri ödenmesinden sorumlu değildir.

Adım 6: Alternatifleri düşünün

Son olarak, dikkate alınması gereken birkaç alternatif var. Detweiler, ana kart verenlerin sizi kabul etmeye istekli olmaması durumunda, mevcut bir ilişkiniz olan bir kredi birliğine sahip bir kredi kartı için başvuru yapabileceğinizi söylüyor.

Detweiler, ön ödemeli banka kartlarının başka bir seçenek olduğunu, ancak “bu bir kredi kartı için ideal bir seçenek değil” olduğunu belirtti. Ön ödemeli banka kartlarını yalnızca kredi oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla para sunmaz. Örneğin, satın alımları, daha az tüketici korumasını ve hileli kullanım durumunda daha fazla maruz kalma konusunda itirazda bulunamazsınız. Ön ödemeli banka kartlarında da işlem ve depozito ücreti olabilir, bu yüzden birine kaydolursanız seçenekleri karşılaştırdığınızdan emin olun.

Kaynak: https://www.hibeci.com/kat/kredi-destekleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu