BankalarKredi Kartı

Kredi Kartı Borcu Faizi Nasıl Düşer?

Kredi kartı borcu faizi nasıl düşer? Faizler ne zaman düşürülür? En düşük faizli kredi kartı kullanımına nasıl ulaşabilirsiniz?

Kredi kartı borcundan kurtulmaya çalışıyorsanız, muhtemelen bakiye havalesi sunan% 0 APR kredi kartlarını duymuşsunuzdur. O kadar iyi bilinmektedir ki, borcunuzu nasıl ödeyeceğinize dair harika bir fikir ilan eden bir manşet gördüğünüzde sadece hayal kırıklığı yaratabilir, sadece faizsiz bakiye transferi tekliflerinin sadece bir başka tanımını bulmak için.

Bu teklifler inanılmaz derecede değerli olsa da, kredi kartı faiz ödemelerinizi azaltmanın ve sonuçta borcunuzdan kurtulmanın yollarından sadece biri. İşte faizsiz bakiye transferlerinin ötesine geçen beş akıllı strateji .

Kredi Kartı Borcu Faizi Nasıl Düşer

1.Ay boyunca birden fazla ödeme yapın

Her ay, her kredi kartı hesabı son ödeme tarihi ve asgari ödeme ile birlikte bir beyanda bulunur. Her zaman yalnızca minimum ödemeden daha fazlasını ödemenin yanı sıra, her ay tek bir ödemeden fazlasını yapmayı da düşünmelisiniz.

Kredi kartları, hesabınızın günlük ortalama bakiyesine bağlı olarak faiz ücretine tabidir ve her gün bakiyeyi azaltmak için yapabileceğiniz her şey faiz ücretlerinizi düşürür. Son ödeme tarihinden önce ek bir ödeme yapabilirseniz, günlük ortalama bakiyenizi düşürürsünüz.

2.Türkiye’de faizler düşer mi?

Ay boyunca birden fazla ödeme yapmasanız bile, ödemenizi bir hafta önce yapmanız size para kazandıracaktır. Ödeme hesabınıza yatırıldığında, ortalama günlük bakiye o günden daha düşük olacaktır.

3.Kredi faiz oranları ne zaman düşer?

Hesap bakiyenizi her ay tam olarak ödeyerek faiz masraflarından kaçınabilirsiniz. Ancak, gelecek ay bunu başaracağınızdan emin değilseniz, bir sonraki hesap bakiyenizi azaltmak için kullanabileceğiniz küçük bir numara vardır. Ekstre kapanış tarihinizin ne zaman olduğunu öğrenin ve o tarihe kadar büyük alımları erteleyin. Ekstre bittikten sonra işlenen ücretler bir sonraki ekstrenizde görünecek ve size tam olarak ödeme yapmanız için ek bir ay verilecektir. İlgi duysanız bile, her gün büyük bir satın alım yapmayı erteleyebilirsiniz, ortalama günlük bakiyenizi düşürür.

4. Her ay tam olarak ödediğiniz “temiz bir kart” bulundurun

Bir denge taşımak zorunda kaldığınızda, denge ne kadar küçükse, o kadar az faiz ödeyeceksiniz. Bakiyenizi azaltma stratejilerinden biri, her ay tam ödeme yaparak faiz masraflarından kaçınabileceğiniz farklı bir kredi kartına bazı masraflar koymaktır. Örneğin, toplam 1.000 dolar harcamanız gerektiğini, ancak iki ila iki farklı kart için 500 dolar borç aldığınızı varsayalım. Birini tam olarak ödediğinizde, tüm 1000 $ ‘ı bir karta borçlandırdıysanız ve sadece yarısını ödediyseniz, ödeyeceğiniz faizin çoğundan kaçınırsınız.

5. Daha düşük bir faiz oranı isteyin

Kredi kartınızın faiz oranları, hesabınıza başvurduğunuzda kredi itibarınıza göre belirlenmiştir. Ancak bu uzun zaman önce olabilirdi ve krediniz o zamandan beri iyileşmiş olabilir. Zamanında ödeme yapma konusunda güçlü bir kaydınız varsa, daha düşük bir standart faiz oranına hak kazanmanız mümkündür . Dahası, sormak asla acıtmaz. Kart düzenleyicinize başvurun ve daha düşük bir fiyat isteyin. Bakiyenizi başka bir yere aktarmayı düşündüğünüzü onlara bile bildirebilirsiniz. Kredi kartı kullanıcıları çok karlı müşterilerdir ve bankalar işinizi kaybetmekten korktukları zaman özel teklifler yaparlar.

Kaynak: Krediler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu