BankalarKredi Kartı

Kredileri Borçları Tek Bankada Birleştirme

Kredileri Tek Bankada Birleştirme oldukça ülkemizde merak edilen bir konu gelin bu konuyu ele alalım. Peki o halde kredi kartı borcunu yada kredi borcunu tek bankada nasıl birleştiririz ?, borç kapatma kredisi  ile bu işlem nasıl yapılır hepsini anlatıyorum sizler için. Hayatımızın bir çok noktasında nakit sıkışıklığı yaşayıp kredi kullanıyoruz ve nakit ihtiyaçlarımız krediler sayesinde karşılamış oluyoruz. Ama bazen bu ihtiyaçlar arka arkaya geldiğinde birden fazla kredi kullanmış olabiliriz, durum böyle olunca bu kredilerin farklı ödeme günlerinde ödenmesi kredi ödemelerimizin aksamalara uğramasına neden oluyor. Böyle bir durum içerisindeyseniz ve birden çok borcunuzu farklı dönemlerde ödeme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız kredileri tek bankada birleştirme yoluna gitmek en mantıklısı olacaktır.

Borçların Tek Bankada Toplanması Mantıklı Mı?

Birden çok bankada kredi borçları bulunan bireylerin bu borçların dağınıklığı nedeniyle ödeme güçlüğü yaşaması durumunda tüm bu borçların toparlanarak tek bir banka üzerinde toplanması ve tek bir borç olarak kabul edilerek ayın belirli gününde ödenmesi elbette avantaj sağlayacaktır. Sizlerde borçlarınızı ödemeke hem zaman hem de ayın belirli günleri nakit bulmakta güçlük çekiyorsanız borç transferi kredisi alarak borçlarınızı tek bir bankada toplamak mümkün.

Kredileri tek bankada birleştirme işleminde krediyi alacağınız banka yetkilileriyle görüşerek kredi detaylarını kendi ödeme gücünüze göre banka yetkilileri ile anlaşarak düzenleyebilirsiniz.

Tüm Kredileri Tek Bankada Birleştirme Nasıl Yapılır?

Kredilerin tek bankada birleştirilmesi sırasında dikkat edilecek en önemli detaylardan bir tanesi borç kapatma kredisi alacağınız bankaya başvuru gerçekleştirirken bankadan alacağınız krediler ile gerçekten borcunuzu kapatacağınızı bankaya ispatlamak zorundasınız. Bazı bankalar kullanacağınız borç kapatma kredisi için diğer bankalara gerçekleştirilecek ödemeleri size bırakmadan kendileri o bankalar ile iletişime geçerek ödemeyi isteyebilir. Bu konuda tüm bankaların yaptırımları ve kuralları bir birinden farklıdır.

Ancak bu borçları elden yatırmak ve kredi alacağınız bankadan para alarak kullanmak isterseniz bunu bankalara önceden beyan ederek teklifte bulunmanız, bu borçları gerçekten kendiniz ödeyeceğinizi kesinleştirecek bir durumdur.

Ancak borçlarınızı ödeyebilmek için kredi kullanacaksanız bu durumu direkt olarak krediyi alacağınız bankaya devretmek en doğrusu olacaktır. Burada siz sadece kullandığınız kredilere ait bilgileri kredi kullanacağınız bankaya bildiriyorsunuz ve gerisini banka eft yoluyla ödeme gerçekleştirerek hallediyor. Krediniz onaylandıktan sonra en doğru yöntem bu şekilde gerçekleşen yöntemdir. Burada zaten bankaların beklediği durum parayı size elden vermek değil borcun olduğu bankalar üzerinden borç transferlerinin gerçekleştirilmesidir. Bu kredinin borç transferi olabilmesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de parayı elinize hiç almadan tüm borçlarınızın en kısa süre içerisinde kapatılması ve her ayın tek bir günü bu kredilere başvuru gerçekleştirmektir.

Burada bilinmesi gereken bir diğer yöntem ise tüm bankalara olan borçlarınıza ödemeniz gereken taksit tutarı aylık net gelirinizin yarısını geçmiyor ise borç kapatma kredisideğil direkt olarak kredi çekerek borçlarınızı kapatma imkanınız daha mantıklı olacaktır. Bu sayede borçlarınızı tek kalemde kolaylıkla kapatma imkanına sahip olacaksınız.

Borç Transferi Kredisi (Borç kapatma kredisi) veren bankalar

Borç transferi kredilerini ülkemizde bir çok devlet bankası ve özel banka üzerinden kullanabilmeniz mümkün olacak. Birden çok kredi borcunuzu tek bir banka üzerinde toplamak isterseniz aşağıda yer alan bankalar üzerinden başvurunuzu geçekleştirebilmeniz mümkün;

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar;

  • * Garanti Bankası
  • * Akbank
  • * Finansbank
  • * Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • * Denizbank
  • * İŞ Bankası

Yukarıda belirttiğimiz bankalar haricinde de borç transferi kredisi ürünleri bulunan bankalar bulunmaktadır. Burada özellikle sürekli olarak çalıştığınız bankalara başvuru gerçekleştirerek kullanacağınız kredilerin tutarları ve miktarları ile ilgili daha avantajlı miktarları kullanma hakkına sahip olabileceksiniz.

İncelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz kredileri tek bankada birleştirme konusunda eklemek istediğiniz her türlü detay veya ekstra bilgi için yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza ulaşabilirsiniz.

Borç transferi kredileri kullanılmadan önce ödediğiniz birden çok bankaya ait kredilerin toplam ödemesini ve ortalama faiz oranını çok iyi hesaplamanız gerekiyor. Bazı durumlarda borç birleştirme kredileri faiz oranları diğer tüm borçlarınızın faiz oranı ortalamasından daha yüksek olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu