Kredi Kartı

Kredi Kartı Milleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Sık uçan yolcu millerinin toplanması, uzun zamandır yol savaşçıları ve ara sıra seyahat eden gezginler için karlı bir eğlence olmuştur – bir uçuşa çıkın, havayolu millerini kazanın ve sonunda ücretsiz bir bilet almak için yeterince para toplayın. Ancak profesyonel seyahat hackerları mil kazanmanın en iyi yolunun havadayken değil, kayıt olduktan sonra ve her satın alımda mil ödeyen kredi kartlarından faydalanarak, yerde olduğunu biliyorlar.

Kredi kartı milleri – puanlarla aynı şey – belirli seyahat ödülleri kredi kartlarına bağlı sadakat programlarının para birimidir .

Bu ödül kredi kartlarıyla daha sonra uçak bileti, otel konaklamaları veya diğer seyahat masraflarından yararlanabileceğiniz mil veya puan kazanırsınız. Programların çoğunda, yeni bir hesap açtıktan sonra belli bir süre zarfında harcadığınız her dolar için mil veya puan, ayrıca belirli kategorilerde harcama yapmak veya belirli bir süre içinde minimum miktarda para harcamak için bonus mil veya puan kazanırsınız.

Kredi Kartı Milleri

Kredi kartı milleri, havayoluna özgü sık uçan yolcu millerinden farklıdır. Ancak her ikisi de ücretsiz seyahat için kullanılabilir.

Kredi kartı milleri – sık uçan miller

Havayolu markalı kredi kartları, yalnızca o havayolu şirketinin seyahatleri için iyi olan sık uçuş millerini verecektir. Örneğin, Delta SkyMiles American Express kartları, Delta ya da ortak havayollarındaki uçuşlarda kullanılabilecek SkyMiles kazanır. SkyMiles’ı kullanmanın başka yolları da var, ancak Delta’nın ortak olduğu şirketlerle sınırlısınız.

Genel kredi kartı milleri herhangi bir havayolu şirketi, otel zinciri veya başka bir seyahat sağlayıcısı ile kullanılabilir.

Genel olarak, kredi kartı milleri, onları kullanmaya başladığınızda size daha fazla esneklik sağlar, ancak mil başına sabit bir değere sahip olma eğilimindedir. Sık uçan yolcu milleriyle, tek tek havayolları ve karartma tarihleri ​​gibi kısıtlamalara tabi olursunuz, ancak uluslararası işletme sınıfı bir bilet gibi daha değerli bir ödül için aynı mil sayısını kullanabilirsiniz.

Kredi kartı ile nakit para iadesi

Seyahat kredi kartlarıyla seyahatle ilgili alışverişlerde puan veya mil kullanmakla sınırlandırılırken, diğer kartlar ekstrenizdeki herhangi bir satın alma işlemine başvurabileceğiniz, hatta banka hesabınıza havale edebileceğiniz parayı geri verir .

Neden nakit para üzerinden kredi kartı milini seçtiniz?

Nakit geri ödemeli kredi kartları basit ve basittir ; nakit para kazanın ve her şey için kullanın. Ancak, nasıl kullanılacağını biliyorsanız, kredi kartları size paranızın karşılığını verebilir.

Bir kredi kartı milinin değeri nedir?

Ortalama olarak, bir kredi kartı mili yaklaşık bir kuruş değerinde.

Mil başına bir kuruş – bu ölçüt. Yani, çoğu programda, eğer 10.000 miliniz varsa, 100 türk lirası ‘a kadar ödül alırsınız.

Mil, puan ya da nakit para kazanıyor olmanız önemli değil, her satın alımda yüzde bir kazanırsanız, 10 türk lirası kazanmak için 1.000 dolar harcamanız gerekecek.

Bazı düşük puan bazlı ödül kredi kartları, markalı hediye kartları veya ticari eşyalardan ziyade puanların değerini düşürmek yerine, nakit para ya da nakit karşılığı ödül (örneğin Visa hediye kartı) almak için daha fazla puan harcamanızı sağlar. Hayır teşekkürler.

Aramak istediğiniz şey, millerin her birini bir kuruştan daha fazla kullanabilmeleri için fırsatlar. Kilometrelerinizi mil başına iki sent hızında kullanabilirsiniz, bu iyi. Bunları mil başına üç ya da daha fazla oranda kurtarırsanız, ciddi seyahat kesmek kategorisine girersiniz.

Chase Sapphire Preferred kartının mil kart meraklıları arasında bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de bu . Chase Ultimate ödülleri ile seyahat için puan kazanırsanız, mil başına değeri 1,25 sente yükseltirseniz (% 50,000 puan 500 türk lirası yerine 625 türk lirası değerinde olur), yüzde 25’lik bir ödeme bonusu sunar. Ancak Sapphire Preferred, puanları belirli sık uçuşlara ve otel programlarına 1: 1 aktarmanıza olanak tanır. Ve bu bir olasılıklar alanı açar.

Chase Sapphire Preferred card ile ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Sık uçan bir uçuş milinin değeri nedir?

Kredi kartı milleri genellikle mil başına bir kuruşa değiyor olsa da, sık uçan yolcu millerinin değeri haritanın her yerinde – hepsi onları nasıl kullandığınıza bağlı.

Sık uçan yolcu millerinin değeri karışık bir çantadır. 300 türk lirası veya daha fazla değere sahip 25.000 mil için ödül bilet alabilir misiniz? Belki de kolay olmasa da. Bununla birlikte, uluslararası seyahat etmek için mil kullanıyorsanız – veya birinci sınıf koltuklarda – kredi kartı milleri aslında 0,05 türk lirası veya daha fazla bir parça değerinde olabilir.

Uzun mesafeli uçuşlar ve iş veya birinci sınıf koltuklar için sık sık kullanıldıklarında, sık uçuş milleri mil başına daha değerlidir.

Havayolu kredi kartları ne zaman anlamlıdır?

Mil başına daha yüksek potansiyel değere rağmen, belirli bir havayolunu sık sık ve dini bir şekilde uçurmadığınız sürece, herhangi bir havayolunda kullanılabilecek kredi kartı milleri havayoluna özgü sık uçan yolcu millerinden daha değerli olabilir.

Havayolu markalı kredi kartları, havayollarının sık uçan yolcu millerini (örneğin, Delta SkyMiles American Express kartları SkyMiles kazanır) ödüllendirirken, diğer seyahat ödülleri kredi kartları, herhangi bir havayolu şirketi, otel konaklamaları ve daha fazlası için kullanılabilecek kredi kartı millerini kazanacaktır. .

Belirli bir havayolunda yeterince sık uçarsanız, o havayolunun markalı kredi kartını taşımak mantıklı olabilir. Bir havayolu kredi kartının avantajlarının çoğu, kazandığınız millerden değil;

  • Ücretsiz kontrol edilmiş çantalar
  • Öncelikli biniş
  • Elit statüsüne daha hızlı ulaşmak

Örneğin, Delta’yı uçuracak kadar Delta SkyMiles Amex’i almak beni Altın Madalyon seviyesine sokacak kadar uçuyorum. Bu başarı bana öncelikli müşteri hizmeti ve – her zaman ve sonra – birinci sınıf ücretsiz bir yükseltme kazandırıyor.

En iyi havayolu milleri kredi kartlarını ödüllendiriyor

Elit statüsünün peşinden sık seyahat eden bir gezgin olmadığınız sürece, seyahat size herhangi bir havayolu şirketinin kilometresini iyi veren kredi kartı ödüllendirir.

Havayolu kredi kartı millerini kazanmanın birkaç avantajı vardır:

  • Airline Miles, herhangi bir seyahat alımına (herhangi bir havayolu, otel, kiralık kart, gemi turu vb.
    İndirim dışı tarihler veya başka kısıtlamalar yoktur.
  • Pek çok sık uçan yolcu mili programından farklı olarak, tüm bir uçuş için gereken milleri biriktirmenize gerek yoktur; seyahat alımlarınızı birleştirmek için 50 türk lirası ‘ya kadar düşük artışlarla kullanabilirsiniz.
  • Çoğu kredi kartı mili, hesabınız açık ve iyi durumda olduğu sürece sona ermez. (Her yıl o havayolu ile uçuş yapmazsanız, sık sık uçan yolcu millerinin kullanım süresi dolar.)
  • İyi haber şu ki, birkaç ay kaydolduktan sonra belli bir tutarı harcayabiliyorsanız, çoğu 625 türk lirası değerinde cömert üyelik bonusları sunan birkaç harika seçeneğiniz var.

 

Kaynak: Kredibilite

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu