Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir? 2021 Yılında kefilsiz, gelir belgesi, maaş bordrosu istemeden kredi kartı veren bankaları sizler için derledik.

Ekonomi dengesini kaybedip şartlar ağırlaştıkça, bankaların hizmet politikalarında da otomatik güncellemeler yapılmaktadır. Bundan birkaç sene önce bankalardan kredi kartı almak çok kolayken, şimdi bu hizmeti sadece güvenebilecekleri ve finansal açıdan güçlü gördükleri müşterilere vermeyi tercih ediyorlar. En kolay kredi kartı veren bankalar listesi oluştururken ne yazacağımızı bilemedik açıkçası. Çünkü tüm bankaların işleyişi aynıdır ve tek bir havuzdan verileri alırlar. Zor veya kolay banka diye bir şey söz konusu değildir. Her şey sizin finansal statünüze bağlıdır. Mali durumunuz iyi ise ve kredi notunuz kredi kartı almak için müsait ise, En kolay kredi kartı veren bankalar size kredi kartı verebilmek için sıraya girerler. Ama tam aksi bir durum söz konusu ise, o zaman tüm bankaların size karşı tavrı aynı olacaktır.

Zahmetsiz En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı Başvuru Şartları

Bir kredi kartına başvuru yapmadan önce, durumunuzu analiz etmeniz gerekir eğer ilk kez kredi kartı başvurusu yapıyorsanız, aşağıda listelediğimiz kredi kartı başvuru belgeleri 2018 yılı için geçerli olan güncel listedir. Bu listeyi eksiksiz tamamlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi notunuz, ilk kredi kullanımınızdan hemen sonra oluşmaya başlayacaktır. Kredi kartı kullanmayan kişilerin kredi notu olmaz. Daha önce kredi kartı kullanıp kapattıysanız ve tekrar başvuru yapmak istiyorsanız, o zaman işiniz biraz daha kolaydır. Kredi kartı alabilmeniz için mutlaka bir gelir beyan etmeniz gerekir. Ve artı, kredi skorunuzun müsait olması gerekir. Bu iki adımı geçebiliyorsanız, diğer belgeler sadece teferruattır. Rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz demektir. En kolay kredi kartı veren bankalar listesine göz atıp, kararınızı verip hemen başvurunuzu istediğiniz bir bankaya yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru Belgeleri 2021

İnternetten kredi kartı başvurusu, SMS ile kredi kartı başvurusu, mobil şubeden kredi kartı başvurusu gibi kredi kartı başvuru kanalları, genellikle kredi notuna sahip kişiler için geçerlidir. İlk kez kredi kartı kullanacaksanız ve ilk başvurunuzu yapacaksanız, bunu direkt banka şubesinden yapmalısınız. Çünkü bankanıza sunmanız gereken kredi kartı başvuru belgeleri olacaktır. Bu belgeler neredeyse tüm bankalar için geçerli olup, bankaların tamamı prosedür gereği aşağıdaki belgeleri talep etmektedir:

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, emekli ise emekli kartı, esnaf ise vergi levhası ve imza sirküleri, kira geliri varsa bunun belgesinin ibrazı vs. )
    Kredi notu değerlendirmesi
  • Kredi kartı müşteri sözleşmesi
  • Bu bir kaç belgeyi hazırlayıp başvurunuzu yaptığınız takdirde ( kredi puanınız uygun ise ) hemen kredi kartı alabilirsiniz. Bazı bankalar kart basımını şubede anında yapmakta, bazıları ise 10 gün içerisinde adresinize kurye ile ulaştırmaktadır.

Kolaylıkla Kredi Kartı Veren Bankalar

Ve geldik konumuzun ana başlığına. Aslına bakarsanız bu sorunun cevabı bulunmuyor. Konuda belirttiğimiz kredi kartı aşma şartları size uyuyorsa, tüm bankalardan en kolay şekilde kredi kartı alabiliyorsunuz zaten. Yani burada tek tek isim vermemiz anlamsız olur. Çünkü bütün bankaların çalışma mantığı aynıdır. Ve değerlendirme maddeleri aynıdır. Yani X bankasındaki kredi kartı başvurunuz ret edilmişse, Y bankasından kredi kartı alacağınızı zannetmeyin. Çok istisna bir durum söz konusu olmadıkça, bu durum her bankada geçerlidir.

Kredi Kartı Başvurusu Ret Sebepleri

Kredi kartı başvurunuz ret edilmişse, bankalar genelde sebep belirtmezler. “ uygun görülmedi “ deyip kestirip atarlar. Ancak bunun en büyük nedenlerinden biri kredi notunuzdur. Kredi notunuz risk grupları arasında aşağılarda ise, banka sizinle çalışıp risk almak istemez. Zaten milyonlarca borçlu varken, sizinle de uğraşmak istemez. Bir diğer neden ise gelir belgenizdeki istisna durum olabilir. Gelirinizi yetersiz bulabilir ve ret eder. Bunun olumsuzluğu yaşamak istemiyorsanız belgelerinizi eksiksiz götürün ve mutlaka başvuru yapmadan önce kredi notunuzu kontrol edip, kredi kartı için uygun olup olmadığına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu